اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبر۸۰ درصد کانال آبرسان آشور در "خلیج گرگان" لایروبی شد
استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت احیای خلیج گرگان در اکوسیستم استان و منطقه، گفت: تاکنون بیش از ۸۰ درصد کانال آبرسان آشور در پروژه احیای خلیج گرگان لایروبی شده و انعکاس اقدامات صورت گرفته در این اقدام ملی، ضروری است.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از روابط عمومی  استاندار ی گلستان، علی‌محمد زنگانه در جلسه طرح جامع احیای  خلیج گرگان  اظهار داشت:مصوبه سفر نخست رئیس جمهور به گلستان برای احیای خلیج گرگان 350 میلیارد تومان بوده که در اصلاحیه‌ای افزایش این میزان ضروری است.

وی با بیان اینکه دنیا از مواهب الهی و طبیعی به خوبی بهره‌برداری می‌کند ، افزود:برای نجات میانکاله و حفظ اکوسیستم منطقه ، مجبور به نجات خلیج گرگان هستیم و البته حرکت در مسیر توسعه با حفظ محیط زیست، راهبرد ماست.

استاندار گلستان یادآور شد: لایروبی  کانال‌ها یک اقدام همیشگی است و نیازمند حضور دائمی یک دستگاه لایروب در استان هستیم.

زنگانه با اشاره به آغاز سفرهای دور دوم هیئت دولت به استان‌ها‌خاطر‌نشان کرد:در سفر دوم رئیسی به گلستان در خصوص پروژه خلیج گرگان موضوعات لایروبی کانال چاپاقلی، پمپاژ آب به خلیج، تامین حق‌آبه خلیج از رودخانه‌ها و انتقال آب مازاد از مازندران به خلیج را پیگیری می‌کنیم تا با عملیاتی شدن این موضوعات زمینه احیای کامل خلیج گرگان را فراهم آوریم.

وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته درباره کاشت گیاهان شور‌دوست و پایداری آن در در خاک به جامانده از لایروبی‌ادامه داد:در دایک‌های تکمیل شده عملیات کشت گیاهان شور دوست، در دستور کار قرار گیرد و البته هر دایکی که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، عملیات بذرپاشی در آن صورت گیرد تا ضمن حفظ محیط زیست‌، نمایی زیبا به منطقه دهد.

استاندار گلستان گفت:مستند‌سازی اقدامات با ابزارهای مناسب و پخش و انعکاس آن در رسانه ها خصوصاً صداوسیمای استانی و ملی در امید بخشی به جامعه موثر است‌.

زنگانه یادآور شد:به عقیده کارشناسان ارزش خلیج گرگان بیش از یک میلیارد دلار در سال است و استفاده درست و صحیح از این ظرفیت با حفظ ویژگی های محیط زیستی می تواند کمک شایانی به توسعه گردشگری و طبیعت گردی در گلستان نماید.


http://www.caspiankhabar.com/94412تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96